Dėkojame Meteniui – puikiai praleidome laiką Rygoje

Jei sekėte Sakiškių naujienas socialiniuose tinkluose, jau matėte jog praeitą savaitgalį praleidome labai jaukiame Rygos festivalyje – Metenis. Šiais metais renginys sujungė 13 bravorų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos. Tolimesni festivalio svečiai – Norvegijos Lervig bei Nyderlandų Oedipus. Šių metų Metenis vyko jau ketvirtąkart ir iš vienos dienos renginio pagaliau išaugo į dvi dienas. Metenį organizuoja Rygoje įsikūręs brewpub’as – Labietis.

Festivalio dalyvius Labietis sukvietė dieną prieš renginį – ketvirtadienį. Vakare, susirinkus bravorų atstovams, buvo suorganizuota jauki, kone šeimyninė vakarienė su renginio techninių detalių aptarimu. Po vakarienės visi buvo pakviesti į Labiečio brewpub’ą, kur šventė įgavo rimtų apsisukimų. Diskusijos apie aludarystės verslą, kasdienybę, idėjas, kolaboracijas pripildė orą iki paryčių.

Kadangi pirmos festivalio dienos startas tik penktą popiet, patraukėme apžiūrėti naujojo Labiečio bravoro. Taip – iš brewpub’o Labietis virto bravoru. Darykla įrengta Rygos priemiesčiuose, buvusiame bulvių sandėlyje.

Šiuo metu darykla geba vieno virimo metu išvirti apie 1800 ltr misos bei turi tris 3600 ltr fermetavimo talpas. Gegužę bravorą pasieks dar trys tokios talpos. Alus čia pilstomas į Keykeg statines bei butelius. Tuo tarpu Labiečio brewpub’o įranga ir toliau nedulka be darbo. Jame verdamas atskiras asortimentas, skirtas tik pačiam brewpub’ui.

Pirmos renginio dienos bilietai buvo pilnai parduoti. Žmonių buvo begalė. Vienu metu į renginį naujai atėjusieji buvo nebeįleidžiami dėl pasiekto maksimalaus leistino žmonių kiekio renginio patalpose. Šeštadienis buvo kiek ramesnis, su daugiau šokių, dainų ir keistų latviškų papročių. Keista, tačiau istorinės tradicijos kaip ir nė kiek nesipjovė su pakankamai moderniu festivalio asortimemtu ir aludariais. Dėkojame Reiniui ir Edgars už puikų savaitgalį Rygoje, bendraminčių tarpe. Sekėsi puikiai. Renginio favoritai Sakiškių stende ir pirmieji pasibaigę alūs buvo Aviečių gose ir Rūgštus šviesusis elis su pasifloromis. Pastarąjį pirmąkart vietinei auditorijai pristatysime jau šį penktadienį Marse, Sweet&Sour renginyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *