Šviesusis elis su apelsinų ir citrinų žievelėmis

modernus-lietuviskas-alus-sakiskiu-sviesusis-elis-apelsinu-citrinu-zievelemis-support-your-local-brewery

Šviesusis elis su apelsinų ir citrinų žievelėmis

Stilius: Pale Ale
OG: 1.052
FG: 1.012
ABV: 4.3%
IBU (kartumas): 21
EBC (spalva): 12 – šviesus

Sudėtis: Pale ale, Crystal, Brown salyklai, avižų dribsniai; apelsinų ir citrinų žievelės; Citra apyniai; AY04 mielės; vanduo.

Šis alus buvo išvirtas beveik netyčia. Turėjome virti visai kitą alų, tačiau šalyje paskelbus visuotinį karantiną, teko skubiai keisti planus. Mes aiškiai supratome, kokioje situacijoje atsidūrėme. Pagrindinė užduotis – pasiruošti izoliacijos periodui, išvirti kažką #SupportYourLocalBrewery tema ir naudoti tik bravore esančias žaliavas, neperkant nieko papildomo.
Pasirinkome šviesiojo elio stilių, savo mėgstamus Citra apynius ir kitam alui paruoštus apelsinus ir citrinas. Salyklinė bazė turėjo nulemti vos 4.3 alkoholio tūrio procentą, tačiau alui suteikti salyklišką stuburą – tam buvo pasirinktas Crystal ir Brown salyklų mišinys.
Pasaulyje jau kuris laikas sklando #SupportYourLocalBrewery idėja, skatinanti remti smulkius vietinius bravorus. Iš esmės mintis gimė JAV. Statistiškai buvo paskaičiuota, kad amerikiečiai vidutiniškai gyvena 10 mylių atstumu nuo alaus daryklos. Taip atsirado šis šūkis, skatinantis tvarumą tiek vietinės ekonomikos, tiek ekologijos atžvilgiu.
Krizinėje situacijoje alaus pasaulis vėl iš naujo prisiminė #SupportYourLocalBrewery temą. Dabar ši grotažymė naudojama skatinant remti vietinius alaus gamintojus įsigijant jų produkciją, taip palaikant beveik sustojusį smulkiųjų bravorų verslą. #SupportYourLocalBrewery idėja gyva ir Lietuvoje. Būtent šiai iniciatyvai ir dedikuojame savo karantino sąlygomis išvirtą alų.