IPA

modernus-lietuviskas-alus-sakiskiu-India_Pale_Ale-IPA-Indijos-sviesusis-elis

IPA

Stilius: IPA
OG: 1.055
FG: 1.010
ABV: 5.5%
IBU (kartumas): 62
EBC (spalva): 27 – šviesus

Sudėtis: Pale ale, Caramel dark salyklai, Cukrus; Columbus, Cascade, Centennial apyniai; Wyeast 1056 mielės; vanduo.

IPA arba blyškusis Indijos elis nuo pat savo atsiradimo yra pasmerktas išlikti. Šis stipriai apyniuotas alus buvo sukurtas tam, jog ištvertų ilgas jūrines keliones į Indiją, kur buvo eksportuojamas ten gyvenusiems britų kolonistams. Prieš apytikriai 10 metų šis elis pradėjo savo atgimimą nepriklausomuose JAV bravoruose. Sprogimo greičiu IPA tapo craft aludarystės vėliavnešiu. Tai stilius, ikvėpęs daug pokyčių alaus scenoje ir atvertęs daug alaus mėgėjų į gurmanus.
Šiame aluje svarbiausi apyniai. Jie veikia kaip natūralus konservantas ir suteikia alui tvirto kartumo. Šalto apyniavimo metu, kuomet alus papildomai apyniuojamas dar ir po fermentacijos, jame tirpsta eteriniai apynių aliejai, paprastai praturtinantys šį alų gėlių, vaisių, pušų aromatais.
Columbus, Cascade, Centennial – atsiminkite šiuos apynių pavadinimus klausdami savęs, kas per kvapų sprogimas ką tik įvyko Jūsų taurėje.

Agresyvūs pelėsiniai sūriai, Indiška virtuvė, aštrūs, sūrūs, skrudinti patiekalai, grilio patiekalai. Stiliaus klasika – burgeris.